Tipy na výlet

 

Překrásná jihočeská krajina, bez kopečků, láká především k cykloturistickým a pěším výletům. V okolí shlédnete bez počet přírodních rezervací a úkazů. Zátiší zapadajícího slunce nad Záblatským rybníkem, který je pátým největším rybníkem v České republice, nenechá nikoho chladným. 
Nejbližším městečkem je Lomnice nad Lužnicí.
V nedalekém lázeňském městě Třeboni se nachází nepřeberné množství sportovního a kulturního vyžití. Ve vzdálenosti 20 km Vás přivítá město Hluboká nad Vltavou, kde Vás osloví ne jen nádherný zámek, ale i zoologická zahrada, aquapark a bowling. 35 km od Záblatí najdete ojedinělý zámek na vodě, a není jím nic jiného než Červená Lhota, kterou znáte ze spousty českých pohádek. Jednu hodinu autem trvá cesta do Holašovic, vesnice, která je zapsaná v kulturním dědictví UNESCO.

Využití volného času v penzionu
Součástí restaurace je také sál, který můžete využít např. pro pořádání rodinných oslav, srazů a firemních večírků.

Děti i dospělí určitě uvítají i možnost zahrát si stolní tenis a možnosti využití našeho zahradního krbu.

Když počasí nepřeje

Pokud počasí nepřeje, nabízí se mimo výše uvedených vyžití spousta dalších pod střechou. V Třeboni se můžete prohřát v solné jeskyni, vykoupat se v krytém aquaparku, projít si noční prohlídku třeboňského zámku a zámku v Jindřichově Hradci. Do 4O km v okolí naleznete zámek Kratochvíle, Stráž nad Nežárkou, muzea v Českých Budějovicích a zabavit se můžete též ve spustě kin a divadel.